Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
07
kwietnia
wtorek
Donata, Herman, Rufin
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Czesi z Bohdalov z wizytą w Starych Oborzyskach

   W dniach od 9 do 11 czerwca br. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach gościła, w ramach wymiany młodzieży, 47osobowa grupa uczniów i nauczycieli z partnerskiej szkoły z miejscowości Bohdalov  na Morawach. Dla gości z Czech przygotowany został bardzo bogaty program pobytu. Uczniowie zwiedzili m.in.  Kościan, Stadninę Koni w Racocie oraz poznański Stary Rynek i Maltę.

     W szkole odbyły się wspólne lekcje języka angielskiego, chemii, matematyki. Zajęcia prowadziły zarówno nauczycielki z Bohdalova jak i Oborzysk. Na lekcjach wychowania fizycznego gimnazjaliści uczyli swoich kolegów z Czech poloneza. Odbył się także mecz piłki nożnej chłopców i w ringo dziewcząt. Bardzo atrakcyjny dla wszystkich był pokaz dydaktyczny „Chemia w kolorze”. Uczniowie mogli się przekonać, że nie jest to wcale trudny przedmiot oraz, że warto się go uczyć. Program zaprezentował Mateusz Stocki z Leszna.

     W programie wizyty nie zabrakło dyskoteki, która, jak zawsze, cieszyła się wśród młodzieży ogromną popularnością. Wieczorem odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek, podczas którego młodzież obu szkół wymieniła się upominkami.

     Na zakończenie pobytu dyrektor szkoły z Bohdalova - mgr. Dagmar Laštovičková zaprosiła dyrektora gimnazjum Romana Podgórskiego wraz  uczniami i nauczycielami do Czech.

      Podczas trwającej już siedem lat współpracy uczniowie obu szkół mają możliwość pogłębiania wiedzy o kraju partnerskim, o jego kulturze, historii i tradycjach, a także poznania walorów turystycznych regionów. Wyjazdy motywują młodzież do nauki języka angielskiego lub niemieckiego, którymi porozumiewają się między sobą, a nauczyciele obu szkół  maja możliwość wymiany doświadczeń w pracy dydaktycznej i wychowawczej.

     Należy podkreślić, że początek tak dobrze układającej się współpracy dał Leszek Pawlicki, były koszykarz Obry Kościan i jego czeski kolega, także koszykarz, Luděk Kuba.

     W tych samych dniach Gminę Kościan odwiedziła delegacja władz samorządowych Bohdalova, na czele której stał starosta Juda Arnošt. Podczas spotkania z nauczycielami obu szkól wymieniono się uwagami dotyczącymi korzyści jakie wynikającymi ze współpracy.

 

Roman Podgórski
Dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Starych Oborzyskach

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Kwiecień
2020
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30