Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
25
września
piątek
Aurelia, Władysław, Kamil
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

„Narody, tracąc pamięć, tracą przyszłość”

Dzisiaj żyjemy w wolnym kraju, obaliliśmy komunizm, a przemiany demokratyczne zapoczątkowane w naszym kraju przyniosły wolność innym narodom Europy środkowo-wschodniej i pozwoliły dziś funkcjonować w zjednoczonej Europie.

Wolność jednak to nie tylko przywilej, ale również wielki obowiązek. Z wolności musimy nauczyć się tak korzystać, tak aby jej nie utracić. Wolność jest nam dana, ale również zadana. Dlatego dziś możemy sobie zadać pytanie: Co my robimy dla dobra wspólnego, dla Gminy, dla Ojczyzny?

Dziś spotkaliśmy się w lasku kurzogórskim, miejscu kaźni naszych rodaków w dniu 9 listopada 1939 roku, i przypominając tamte wydarzenia z okresu okupacji hitlerowskiej przestrzegamy kolejne pokolenia przed powtórką fanatyzmu i faszyzmu. Uczmy się na błędach historii!

Przed tablicą poległych w lesie w Kurzej Górze hołd pomordowanym oddali oraz okolicznościowe wiązanki i znicze złożyli samorządowcy powiatu kościańskiego, Miasta Kościana, Gminy Kościan, przedstawiciele Nadleśnictwa Kościan i członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej.


Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Wrzesień
2020
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30