lipca
Bogna, Brygida, Apolinary

Wydanie decyzji środowiskowej

Osoba odpowiedzialna:

Inspektor ds.ochrony środowiska, budowy i utrzymania dróg gminnych – Janusz Kozłowski, pok. nr 4
tel. (65) 512 10 01 wew. 47 lub tel. kom. 691 151 400.
e-mail: januszkozlowski@gminakoscian.pl

Wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia mogącego znacząco oddziaływać na środowisko

Podstawa prawna:  art. 71 i 74 ustawy z dnia 3 października 2008r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2016r., poz. 353).

I. Wymagane dokumenty:

1. Wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia

2. Załączniki zgodnie z informacją na wniosku.

II.
  Informacja o załącznikach:

Do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach należy dołączyć:

• Informacja o planowanym przedsięwzięciu

• Poświadczoną przez właściwy organ kopię mapy ewidencyjnej z zaznaczonym przebiegiem granic
terenu, którego dotyczy wniosek, oraz obejmującej obszar na który będzie oddziaływać   przedsięwzięcie. Zwraca się uwagę na konieczność dokładnego zaznaczenia na ww. mapie obszaru na, który będzie oddziaływać planowane przedsięwzięcie.

• Wyjaśnienie pkt 9 - w punkcie tym należy się odnieść do wszystkich obszarów podlegających  ochronie na  podstawie ustawy o ochronie przyrody z dnia 16 kwietnia 2004 r. znajdujących się na  terenie Gminy ze szczególnym uwzględnieniem obszarów NATURA 2000. Szczegółowe informacje na temat ww. obszarów (granice, chronione gatunki, i inne), znajdują się na  stronie internetowej Ministra Środowiska www.mos.gov.pl w katalogu "strony tematyczne NATURA 2000".

III. Opłaty:

Opłata za wydanie decyzji: 205 zł

IV. Termin odpowiedzi:  Do 30 dni

V. Tryb odwoławczy:

Odwołanie wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Lesznie za pośrednictwem organu, który wydał decyzję (odwołanie składa się w Urzędzie Gminy Kościan lub przesyła się za pośrednictwem Urzędu Pocztowego).
Odwołanie wnosi się w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie.

23 lipca 2018 Awaria sieci energetycznej w Wyskoci i Darnowie
20 lipca 2018 Wernisaż wystawy prac malarskich